Türkiye’deki Önemli Körfezler ve Körfezlerin Haritadaki Yerleri

Bu dersimizde “Türkiye’deki Önemli Körfezler ve Körfezlerin Haritadaki Yerleri“ni öğreneceğiz. KPSS ‘de yada TYT-AYT ‘de direk olarak Türkiye’deki bu körfezlerin yerleri sorulmasada dolaylı olarak karşımızda çıkacaktır. Körfezlerin isimleri sorular içerisinde sıklıkla karşınıza çıkacaktır ve soruyu çözebilmeniz için bu körfezlerin yerlerinin mutlaka bilinmesi gerekir.

Türkiye’deki Önemli Körfezleri

Türkiye'nin Önemli Körfezleri Haritası
Türkiye’nin Önemli Körfezleri Haritası
Türkiye'nin Önemli Körfezleri Harita Alıştırması Cevapları
Türkiye’nin Önemli Körfezleri 1. İzmit Körfezi 2. Gemlik Körfezi 3. Bandırma Körfezi 4. Erdek Körfezi 5. Saroz Körfezi 6. Edremit Körfezi 7. Çandarlı Körfezi 8. İzmir Körfezi 9. Aydın Körfezi 10. Aydın Körfezi 11. Hisarönü Körfezi 12. Güllük Körfezi 13. Fethiye Körfezi 14. Antalya Körfezi 15. İskenderun Körfezi

Ahmet Burak Kargı

2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinden mezun oldum, Mersin'de yaşıyorum. 10 yıldır Mersin'in köklü kurumlarında üniversiteye hazırlık ve Kpss coğrafya derslerine hazırlık konusunda adaylara yardımcı oluyorum.Üniversiteye hazırlık ve KPSS coğrafya dersleri soru çözümleri ve konu anlatımlarının bulunduğu bir youtube kanalım var. Ayrıca TYT Coğrafya Konu Anlatım kitabım ve Kpss Coğrafya konu anlatım kitabım bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir